Všude kolem

12.07.2023

Někdy se jen tak probudím a vlastně nemám plán. Není to často, ale stane se to. Najednou mám čas, nejsem pod tlakem událostí a tak mě atakují myšlenky a nápady. A chtěl bych něco tvořit, ale na to nejsou domluvení lidé, rekvizity, prostory a tak, pokud ten pud něco tvořit nebyl příliš unáhlený, prostě jen tak vyrazím ven.

Hrozně moc bych si přál, abych měl za barákem hory s červánkovou oblohou a na druhé straně moře s bílím pískem a šikmými palmami a všude kolem nádherné holky v bikinách a já s sebou všude nosil foťák. Ale když zrovna nepiju, tak nic z toho kolem sebe nevidím. Takže střízlivej si prostě musím pomoct jinak. 

Když jsem bral do ruky foťák dřív, bylo to pro mě nějak těžkém, zjisti co chci fotit, abych měl pocit, že jsem schopný vytvořit nějakou hezkou fotku.  Dnes, po letech, si myslím, že se dá fotka dělat téměř z čehokoli a kdekoli. Vážně si to myslím. Už dřív jsem něco takového četl, ale moc jsem tomu nevěřil, dnes už jo. Můžu klidně vyfotit nějaké hovado a stejně to může být docela zajímavá a hezká fotka. Něvěříte? Mám silný argument: jo jo :-)

Nejlepší na tom je, že fotky se daj dělat téměř v jakémkoli počasí a kdykoli během dne, jde jen o to, co si vybereme a jak na to budeme připravení. Ale většinou odcházím z domova - tedy pokud mluvíme o odcházení na focení, no a tak se jde docela dobře vybavit. Na večerní focení si třeba s sebou většinou beru externí blesk.

Nebo rádno, to si ale také vezmu blesk a vyfotím rosu ... ne tu na kolejích .. :-)

nebo ranní námrazu

Ale většinou to jde i bez blesku

A když už vážně nevím coby, tak si vezmu s sebou třeba bublifuk a ten blesk přibalím k tomu :-)

tohle je pořád ještě ta bublina, jenom zatím víc zmrzla v ranním čerstvém vzduchu

Prostě fotit se dá cokoli, jen si člověk musí dát tu práci a chvilku o tom přemýšlet, Někdy to samozřejmě bolí, ale někdy je to docela sranda. Asi nejvíc by se mi líbilo, kdybych si s někým mohl vyměnit pár nejbláznivějších námětů a tipů na focení. To by bylo fajn :-) Dejte vědět, Petr