Náhoda a příležitosti v životě

29.06.2023

Život je plný náhodných setkání a událostí, které nám osud staví různě do cesty. A je jen na nás, jak se s těmito příležitostmi vypořádáme a jak je využijeme. Někdy je však obtížné okamžitě rozeznat, co je pro nás skutečně dobré a co ne. Některé příležitosti však září jako jasné hvězdy od prvního okamžiku a přestože se mohou zdát náročné a kostrbaté, stojí za to je využít. 

Když nám osud dopřeje novou příležitost, může to být zlomový okamžik, který může ovlivnit naši budoucnost. Avšak někdy se můžeme nacházet v pokušení ignorovat tyto příležitosti nebo je dokonce považovat za překážky na naší cestě. Mohou se zdát nepohodlné, vyžadující úsilí, odvahu a obětování, někdy je ale nutné překonat jenom lenost a nepohodlí.

Je však důležité si uvědomit, že náročné příležitosti mohou být právě ty, které nám přinesou největší osobní růst a úspěch. Někdy je potřeba překročit svou komfortní zónu a přijmout výzvy, abychom dosáhli svého plného potenciálu. Příležitosti, které přicházejí s obtížemi, mohou být zkouškou naší odhodlanosti a schopnosti překonat překážky.


Sám jsem nedávno něco podobného zažil a tahle zkušenost mi přinesla nejen nové možnosti, ale také radost a pocit naplnění. Tato příležitost se objevila ve formě spolupráce s úžasnou vizážistkou jménem Markéta Šístková. Markéta nejenže dokáže naprosto famózně nalíčit a celkově upravit modelky, ale je také schopná najít a připravit krásné šaty pro focení a navíc má skvělé kontakty, díky kterým dokázala oslovit ptáčníka - chovatele dravců, což znamená absolutně skvělou příležitost nafotit další fantasy seriál. Bylo pro mě poměrně náročné dostat se na místo focení se vší mou technikou a vybavením, ale věděl jsem, že je to příležitost, kterou musím využít. Byla to přesně ta situace, kdy se musíte snažit, něco obětovat, vykročit z komfortní zóny pohodlí, ale nakonec se to vyplatilo mnohonásobně.

Spolupráce s Markétou byla fantastická a plodná. Její schopnosti a profesionální přístup mi umožnily vytvářet úžasné fotografie a objevovat nové aspekty mého uměleckého vyjádření. Společně jsme pracovali na tvorbě fotografií, které zachycují nejen krásu modelky, sílu a eleganci dravců a celkově mám z té práce pohádkové a uklidňující dojmy. Naše spolupráce překročila očekávání a doufám, že budeme mít možnost pokračovat v plodné spolupráci i do budoucna. 

Tato příležitost mi připomněla důležitost rozeznání hodnotných příležitostí a odvahu jít za nimi, i když to může být náročné a vyžadovat úsilí. Šťastná náhoda přivedla Markétu do mé cesty a já jsem měl tu odvahu a přesvědčení tuto šanci využít. A právě díky tomu jsem zažil nejen úžasné fotografické zážitky, ale také obohatil svou kreativitu a rozšířil svůj umělecký rozhled. Za to velké díky osudu.