Moonwalker

09.12.2021

Nedávno jsem při procházce Prahou narazil na prazvláštní mimozemský úkaz. Vlastně jsem si to pomyslel, protože jsem tu věc a její účel vůbec nedokázal identifikovat ani zařadit. Nebo nakonec vlastně jo, ale pokaždé nějak jinak a asi taky vždycky špatně. 

Z nějakého důvodu jsem ten den potřeboval přejít silnici na Hlávkově mostu. Kvůli absenci přechodu pro chodce na silnici a příliš silnému provozu jsem situaci vyřešil k mé velké nechuti -  podchodem. Nevím proč, ale nemám je rád. A už když jsem vcházel, začal jsem litovat. Na konci podchodu jsem totiž zahlédl jsem nějakou hromadu harampádí. Neklamné to znamení o přítomnosti našich bezdomoveckých spoluobčanů. A hned jsem si taky vzpomněl, proč podchody vlastně nemám rád :-)

Čím více jsem se ale blížil, tím víc ta hromádka byla podivnější.  Jedno zánovní jízdní kolo v zápřahu s "přívěsem."  Na vozíku další dvě "kola" a na podvozku stará vana. Aha, no jasně, takže vlastně  taková robustnější verze bezdomoveckých nákupních vozíků.. Ale když jsem se přiblížil, našel jsem v "návěsu" spoustu pracovního nářadí. A v celku v dobrém stavu i když bylo očividně používané. Najednou jsem si nebyl jist, co a čí to vlastně je. Na malou chvilku mě napadlo, že by to mohl být zlepšovák technických sužeb Praha, ale nakonec jsem na to přišel. Je to ztracené vylepšené lunární vozítko :-) Tzv. Moonwalker. Cože? Že moonwalker není žádný robůtek na měsíci? A že by Michael nesouhlasil. No dobře, souhlasím tedy , ale uznejte sami, že ta divnověc pod tím mostem vypadá mnohem víc, jak nějaký moonwalker, než tanec, který si Michael proslavil a pojmenoval ho za mě takhle divně.  Mějte fajn den. Petr J.