Někde mezi realitou a fantazií

15.06.2023

Dnes bych se s Vámi rád podělil o naše neuvěřitelné dobrodružství při lovu Elfů v nádherném prostředí kokořínského kraje. Ano, slyšíte dobře, lovili jsme Elfy! Ale ne, nejsme úplně šílení   magoři, spíš jsme si jen vytvořili vlastní příběh a vyrazili do přenádherného a tajemného Máchova kraje, který je pro pohádkové snění přímo stvořený.

Ale počkejte, víte vlastně, kdo to jsou Elfové? To jsou přece bytosti z pohádek a fantazie, které žijí v tajemných světech, plných kouzel a zázraků. Jsou to nesmrtelné bytosti s čistou a jemnou duší, které představují čiré dobro. Většinou mají jemné rysy obličeje a světlé vlasy, ale bezpečně je poznáme podle jejich špičatých uší. Jsou moudří, inteligentní, spravedliví a mají velký smysl pro čest. Většinou mají také nějaké amulety, které je ochraňují před zlem a umí s nimi dokonce ovládat i přírodní živly. Ač sami neradi bojují, dokonale ovládají několik druhu bojových umění, které však používají pouze na obranu vlastní, svých blízkých a svého domova. A co je na nich úplně nejzvláštnější? Nemají prý rádi trpaslíky. A protože takového nějakého trpaslíka připomínám já se svými téměř dvěma metry úplně nejméně, mohl jsme v klidu vyrazit na jejich lov. Tedy s foťákem a svačinou :-Protože, co kdyby Elfové opravdu existovali a my všichni byli jen zaslepení nudnou realitou?
Naše dobrodružství tedy začalo. Procházeli jsme temnými lesy, sledovali prameny čarovných řek a vyšplhali jsme na malebné vrcholky a pátrali po pohádkovém domovu elfů. Každý krok jako by nás vedl do jiného světa. Kokořínsko je opravdu kouzelné a čarovné místo. a takhle nějak si já sám představuju domov Elfů v Čechách. A pokud máme být v lovu pohádkových bytostí úspěšní, jsme právě tady na správném místě. 

Jenže, i přes fakt, že jsem snílek, fantasta a celkově si tak žiju trochu mimo realitu, příliš šancí jsem našemu pohádkovému setkání nedával. A tak jsme prostě zajistili, aby naše výprava byla úspěšná. Domluvili jsme se vizážistkou, modelkami, ptáčníkem i majitelem soukromého pozemku a elfí bytosti jsme si prostě vyrobili. Cože? Že to není fér? Proč, pohádky a fantazii si přece nosíme každý ve své mysli :-) 

A jak tedy náš "lov" vypadal ve skutečnosti: To můžete vidět tady na pár fotkách ze zákulisí :-)


A jak to tedy nakonec dopadlo? Jak už jsem řekl, nic jsme nenechali náhodě a domů jsem si přinesl spousty krásný fotek. To co jsme předtím nosili jen v našich myslích, teď můžeme ukázat všem, kdo se nebojí také trochu snít. 


A jestli se nám to nakonec opravdu podařilo teď můžete posoudit i vy.

A klidně nám to můžete napsat, budeme se těšit.

Petr Johanson