White castle studio

17.12.2021

WCS v Berouně je přesně to místo pro focení, kam se vyplatí jet i přes půl republiky. A člověk tady naseká spousty krásných a úžasných fotek. Po první návštěvě už ale vím, co bych udělal jinak. 

WCS je překrásné místo na focení a pokud se pro něj někdo rozhodne, neprohloupí. Po prvních zkušenostech s focení tam, bych ale rozhodně pár věcí udělal jinak. První zádrhel je, že tohle studio je obrovské. Což je samozřejmě ohromná výhoda, pokud... to místo znáte a víte, kde co a jak fotit. Je dobé si dobře načíst videa a fotky z jejich webových stránek, které jsou mimořádně dobře udělané a nejsou příliš zavádějící, jak to znám z některých jiných webů. Takže tuhle část přípravy jsem trochu podcenil. Když Vás pak tlačí čas a každá minuta Vás stojí pár stovek, je hloupé se teprve začít rozkoukávat. Abych si místo pro případné příště mohl vybavit, udělal jsem si pár jednoduchých fotek mobilem. 

Jedna z nejzásadnějších chyb ale byla, že jsme si s sebou nevzali vlastní šaty a nebo, že jsme si vhodné kostýmy nepůjčili někde jinde. Cena 2,5 tis. Kč na hodinu focení je opravdu masakr. O cenu za pronájem se modelky, pokud jich je více, mohou podělit, ale šaty přece stejné nechtějí. Takže suma sumárum za 3 modelky jsme při focení na místě vysolili 7,5 tis. půjčovného za šaty na jednu hodinu. Pronájem studia za 2,5 tis.Kč jsou proti tomu halíře.  Chjo. 

Co jsme naopak udělali dobře a mohu doporučit je, že jsme si vzali vlastní záblesková světla. Ta sice studio nabízí zdarma, ale jak už jsem zmiňoval, každá minuta tam Vás stojí několik stovek a zřejmě pár krásných záběrů. Strávit je tím, že budete nastavovat světa, pokud bude potřeba, je neefektivní a smutné. Na druhou stranu, studio disponuje nádhernými a obrovskými okny. Když je venku dost světla, je focení úžasné i bez zábleskových světel. Nicméně, prostor je situován do vnitrobloku a pokud tedy zrovna nesvítí slunce na plné obrátky, světla tu ani tak není úplně nazbyt.  

Zaměstnanci studia jsou nekompromisní (5 min před koncem balíte a dáváte studio do původního stavu a tak je to taky naprosto v pořádku!!!!!) a neuvěřitelně milí a vstřícní. Našel bych asi jeden drobný háček, ale nakonec to ani moc nevadilo. Než jsme začali fotit, dohodli jsme se s obsluhou, že po focení zkusíme technicky propojit můj foťák s jejich světly resp. odpalovačem, abych příště nemusel tahat svoje vlastní světa. Dohodli jsme se, ale než jsme dofotili, paní odjela pryč. Nicméně, stejně by to asi bylo složité logisticky anebo bychom museli zkrátit naše vlastní focení. Takže za mě prostě drobnost a stojím si za tom, že obsluha tam je velmi milá a vstřícná a těším se na další focení tam.