Jak se fotí Miss ČR

14.03.2022

Focení je specifická disciplína. Umí jí totiž každý. Stačí jen zmáčknout správný čuflík na přístroji. Když ale jedete fotit Miss ČR, účastnici Miss World, která se ve finále umístila mezi nejkrásnějšími 15 ženami světa, majitelku titulu Miss Perfect body, Miss Eyewear beauty a majitelku hlavního titulu Miss Tourism Cosmopolitan International v jedné osobě, začne být člověk pořádně nervózní.   

Tomu pocitu moc nepřidá, když si o Janě najdete nějaké informace. Když zadáte její jméno do vyhledávače, kromě bulvárních tlachanic překvapí, jak je vzdělaná a kolik činností zastává. Mimo jiné je nositelem titulu PharmDr.. a to nikoli z nějaké zaplacené soukromé školy, ale vystudovala rovnou Karlovu univerzitu. Je také členkou dozorčí rady nemocnice, členkou zastupitelstva města Říčany a taky marketingovým specialistou na centrále Dr. Max, což je největší sít lékáren v ČR. A teď vážně, čekal by někdo takový zápřah od královny krásy?

Čím víc toho člověk o Janě ví, tím může být nervóznější. A víte co? Zbytečně. Od prvního momentu našeho setkání jsem pochopil, že Jana je jednou z nejúžasnějších a nejmilejších žen, kterou jsem kdy potkal. Byla naprosto nenucená, milá a vstřícná. A to jsem ji, chudinku, nechal nechtěně čekat před studiem, protože jsem neměl zapnutý telefon a ona se k nám neměla jak dostat.  

Požádal jsem svoji známou MUA (make-up artist) Danu Nečinovou o líčení na focení a později zjistil, že jsme si prožívali úplně stejné pocity. To mě sice trochu překvapilo, protože Dana je mnohem zkušenější vizážistka než já fotograf, ale no jo - jedete fotit a líčit královnu krásy, tak jsou tyhle pocity asi na místě. 

Dana odvedla skvělou práci, ale ani se vlastně nemusela moc snažit. Jana byla krásná už ve chvíli, kdy přišla, nenalíčená. Na samotné focení nám - zase - mojí vinou nezbylo příliš času, ale nakonec to ani příliš nevadilo. Jana je profík každým coulem. Když jí požádáte o nějakou pózu, nemusíte už dál vysvětlovat. Prostě umí a rozumí tomu, co od ní potřebujete. Největším zážitkem pro mě ale byla atmosféra z focení, která byla uvolněná, příjemná a vtipná. Svět by byl lepším místem, kdybychom všichni mohli být takoví.

Ale zatím jsem se nedostal k tomu,  jak se vlastně fotí královna krásy? Stejně jako všichni ostatní, jen s Janou má člověk prostě to štěstí, že fotky jsou automaticky hezké a moc se toho nedá zkazit. Souhlasíte?

A ještě slovo na závěr. I když měla Jana na chvilku na sobě svatební šaty, věřte, že se během focení opravdu nevdala :-) Mějte všichni fajn den. PJ

Foceno ve Factory photo studio Praha.